Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Dnia 2 kwietnia br. przypadał Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to nieprzypadkowo odchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen. Święto uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Każdego roku gospodarzem jest inne państwo. W tym roku jest nim Łotwa. Polska także była gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w 1979 r. Przy okazji tego święta należy wspomnieć o akcji społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom", która odbywa się od 2001r. i ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim pociechom. Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Biblioteka Publiczna w Kotlinie gościła w swoich progach dwa oddziały z Przedszkola Publicznego "Słoneczko" z Kotlina - Kotki i Kubusie. Wspólnie zwiedzaliśmy bibliotekę oraz czytaliśmy baść H. CH. Andersena "Brzydkie kaczątko", a następnie nasi goście zamielnili się w malarzy i pięknie pokolorowali rysunki przygotowane przez panie bibliotekarki.