Radość z wygranego projektu

Do konkursu specjalnego pt.: " 100-lecie Odzyskania Niepodległości" aplikowało o dofinansownie 106 projektów z całej Polski. W gronie 30 laureatów znalazła się Biblioteka Publiczna Gminy Kotlin oraz Stowarzyszenie "Przyszłość Kotlina" którym przyzano dotacje w kwocie 8.500,00zł. dla każdej.

Konkurs został ogłoszony przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w związku z przypadającym w 2018 roku stuleciem odzyskania niepodległości. Jego celem jest wsparcie projektów, w których młodzi będą mogli uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Prowadzić działania istotne dla ich rówieśników i lokalnej społeczności. Organizatorzy chcą, by realizowane projekty rozwijały wśród młodych ludzi postawy obywatelskie związane z gotowością do angażowania się w działania na rzecz współnego dobra oraz poczucie dumy z historycznych osiągnięć polskiego społeczeństwa. W konkursie mogły wziąć udział lokalne organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i biblioteki, które wcześniej otrzymały co najmniej jedną dotację w Programie Równać Szanse. Zgłaszane projekty obejmowały szeroką paletę działań, np. kampanie społeczne, konkursy, gry terenowe, rajdy, festyny, wystawy, koncerty, spektakle, spotkania publiczne, etc.

Projekt złożony przez Bibliotekę pn.: "Rowerowa Niepodległa" dzięki otrzymanej dotacji w okresie od 1 czerwca do 30 listopada aktywnie włączy na sportowo młodzież w obchody Święta Niepodległości z uwzględnieniemich ich zainteresowań i pasji, a także potrzeb lokalnego środowiska, organizując między innymi rajd rowerowy, liczne konkursy. Projekt złożony przez Stowarzyszenie pn.: " Pomidorowy Szlak Niepodległościowy" to zdobycie umiejętności przez młodych podczas podróży po Wielkopolsce różnymi środkami transportu, odwiedzenie kina, teatru, muzeum z plecakiem na plecach.